Jdi na obsah Jdi na menu

Bitvu o výběžek opět ovládla Višňová!

Slovan Frýdlant - Jiskra Višňová 1:6 (0:2)

Jak už nadpis napovídá, druhý zápas, druhé vítězství. Tentokrát nás čekalo dlouho vyhlížené derby, které proběhlo opět na umělé trávě. Oproti zápasu s Rovenskem jsme se museli vypořádat s jednou absencí, ale dost důležitou. Lukáš Vykoukal si odnesl z minulého kola zranění nártu a tak musel zaskočit Láďa Závůrka, sestava v poli zůstala beze změny. Zápas začal docela v poklidném tempu a byli jsme to my, kdo držel míč na svých kopačkách. Hru jsme tvořili postupně odzadu, kde to dirigovali zkušení Milan Melka a Petr Soukup. Obrana domácích hrála těsně za svoji půlkou a tak jsme se snažili dostávat do šancí náběhy za stopery. A ve 13.minutě se to povedlo! Petr Soukup poslal dlouhý balón po lajně na Michala Noska, ten po souboji ve vápně s domácím stoperem poslal před bránu prudký centr, který golmanovi vypadl a Radek Dobrovodský dorazil na 0:1. O chvíli později nás mohl Michal Nosek poslat už do dvoubrankového vedení, když po milimetrovém centru Pavla Kutílka poslal hlavou míč z metru do tyče. V druhé polovině prvního poločasu měli i svoje šance domácí. Dvakrát střelou zpoza vápna mimo, ale asi největší šance spálil Frýdlant během jedné akce. Po průniku středem domácího záložníka nejdříve vychytal Závůrka a o chvilku později po centru minul hlavou domácí útočník branku z dvou metrů. A tak přišlo slavné nedáš dostaneš. Tomáš Jelínek vyslal pasem Milana Mazánka a ten z nájezdu uklidil míč po zemi na zadní tyč a navýšil tak poločasové vedení na 0:2 pro Višňovou. O poločase byla v kabině dobrá atmosféra, chtěli jsme dál hrát svou hru a nenechat střelit Frýdlant kontaktní gól. A lepší začátek poločasu jsme si nemohli přát. Od rohového praporku poslal centr do vápna Pavel Kutílek, který obrana odhlavičkovala, ale bohužel pro domácí jen k Petrovi Soukupovi který se za vápnem opřel do míče a volejem propálil všechno co mu stálo v cestě. 0:3! Menší komplikace pro nás přišla v 55. minutě kdy po faulu Ládi Závůrky byla nařízené proti nám penalta. Míč si vzal domácí Michal Stýbal a pokutový kop proměnil. Frýdlant od té doby otevřel hru a vznikl tak pro naše útočníky velký prostor pro náběhy. Naše obrana ale pracovala výborně a nenechala Frýdlant aby se dostal do nějakého většího tlaku, spíše naopak jsme to pořád byli my, kdo měl více ze hry. A tak jsme začali navyšovat skóre. Nejdřív v 62. minutě využil chybu golmana Michal Nosek, ve vápně zasekávačkou vyřadil ze hry domácího stopera i s golmanem a nahrál Milanovi Mazánkovi před prázdnou, který neměl problém uklidit na 1:4. O 5 minut později se do listiny střelců zapsal už i sám Michal Nosek, když si po centru Petra Soukupa zpracoval míč na vápně, obtočil se kolem hráčů a levačkou (hokejkou) uklidil na zadní tyč. Obrana domácích už ke konci rezignovala a my jsme byli ještě hladoví po dalších gólech. Měli jsme k tomu i příležitostí po únicích, ale chyběla tomu finální přihrávka. Ale přeci jenom byla ještě k vidění jedna změna stavu. Tomáš Jelínek byl po kličce ve vápně podražen a hlavní rozhodčí ukázal na puntík. K penaltě byl puštěn Milan Mazánek, kvůli potencionálnímu dovršení hattricku. Náš útočník si s penaltou poradil bez problému a po vstřelení gólu se ozval poslední hvizd rozhodčího.

Ohlasy hráčů:

Milan Mazánek:

Derby s Frýdlantem jste nakonec vyhráli výsledkem 1:6, byl zápas tak jednoznačný jak napovídá výsledek?

Když se tak zamyslím, tak asi ano. Já osobně jsem měl před zápasem trochu strach, s čím na nás soupeř přijde. Hraje dole a mohl jen překvapit. Za to my jsme si už nějak tak sami nastavili letos laťku docela vysoko, takže trochu tlaku bylo spíš na naší straně. První poločas jsme odehráli určitě lépe než minulou sezonu, ale přesto jsme měli tu svoji chvilkovou krizi, kdy jsme nechali soupeře, aby si vytvořil svoje gólové příležitosti. Ale jinak když se tak poohlédnu tak až na tu jejich desetiminutovku si myslím, že jsme vzadu v obraně odehráli velmi dobrý zápas. A navíc se nám i dařilo vepředu a v útoku jsme svoje šance opět proměňovali.

Sám si dal už svůj druhý hattrick tuhle sezónu a navázal si tak na Radka Dobrovodského z minulého kola.

Ano, povedlo se už podruhé. Ale i tentokrát měl na tom obrovský podil celý tým. První gól mě krásně našel Kelly, druhý mi připravil Nosál až do kuchyně a k penaltě bych asi za jiné situace nebyl puštěný, na tu se tu klepe hodně lidí. (smích)

Váš tým tedy opět jako minulé kolo potvrdil zatím nejofenzivnější mužstvo v tomto ročníku, čím si to vysvětluješ?

Tak hlavně to tam začalo padat více lidem, Dobrman má jako záložník hodně gólů, Kelly zatím taky určitě překvapuje svoji střeleckou aktivitou a samozřejmě mému parťákovi v útoku Nosálovi to tam taky občas padne, ikdyž minulou sezonu měl plodnější. (smích)

Příští kolo hostíte Velké Hamry a bude se tak jednat o zápas prvního s druhým. S jakým cílem jdete do zápasu?

Tak na tenhle zápas se určitě všichni těšíme. Jednak budeme hrát poprvé před domácím publikem a zadruhé chceme určitě všem ukázat že výhra v Hamrech na podzim nebyla žádná náhoda. Doufám že nás štěstí neopustí a v domácím prostředí budeme vítězit i s takovýmto soupeřem, ikdyž si osobně myslím, že Hamry jsou to nejlepší co může letošní ročník krajského přeboru nabídnout.

Tomáš Jelínek:

Co říkáš na konečný výsledek 1:6? Čekal jsi tak vysoké číslo? A v čem myslíš že byly hlavní rozdíly mezi vámi a soupeřem?

S výsledkem jsem velice spokojený a myslím, že i celý tým. Abych pravdu řekl, nečekal jsem že to bude takový rozdíl. Naposledy doma to bylo 4:3 pro nás a čekal jsem větší bitvu. Náš tým ale ukázal zkušenost a klid v zakončení a to byl asi největší rozdíl mezi náma a Frýdlantem.

Nastoupil jsi opět v záložní řadě. Ty už jsi ve Višňové zkusil hodně pozic, jaká ti ale vyhovuje nejvíce a proč?

Ano, je pravda že v týmu jsem prošel všechny pozice kromě brankáře, ale co není může být. (smích) Já jsem rád když můžu hrát každý zápas a nezáleží na jakém postu, snažím se pro tým udělat maximum.

A pomáháš mu výrazně také vstřelenými góly. Měl si už někdy v minulosti takto vydařenou sezónu?

Abych pravdu řekl, nepamatuji si sezónu, kde by se mi takhle střelecky dařilo a jsem velice rád za každý gól, kkterý dám a který pomůže ke 3 bodům, protože pocit vítězství je nejlepší odměna pro celý tým. A proto taky všichni fotbal hrajeme. Společně pro Višňovou <3

Další důležitý zápas vás čeká doma s Hamrama, máš tip na výsledek?

Tip na výsledek je velice těžká otázka. Je samozřejmý, že chceme vyhrát, ale čeká nás podle mě nejlepší tým v soutěži. Když budeme hrát jako tým a bojovat jeden za druhého, věřím, že zápas můžeme vyhrát. Tipuji 2:1 pro nás.