Dobrovodský rozstřílel Rovensko hattrickem!

Rovensko - Višňová 2:5 (1:2).

Branky: 4´ Nosek, 78´ Jelínek,40´,70´ a 82´ Dobrovodský

Višňová: Vykoukal - Zimák, Melka, Soukup, Kepr - Kutílek, T. Mazánek, Jelínek, Dobrovodský - Nosek (78. Holub), M. Mazánek (84. Koudelka)

Tak jsme se konečně dočkali a začala nám jarní část sezony 2017/2018 kdy jsme vyjeli na UMT do Jablonce n/N, kde jsme změřili síly s týmem z Rovenska pod Troskami. Počasí bylo docela nepříjemné, když teploměr ukazoval okolo -5°C. Začátek zápasu jsme se snažili držet míč na svých kopačkách. Už ve 4. minutě se nám povedla jedna akce, když Radek Dobrovodský utekl z levé strany, vyslal na domácího golmana nepříjemnou střelu která mu vypadla a do prázdné brány dorazil pohodlně Michal Nosek. Poté se oba týmy snažily prosadit centry do vápna, které ale góly nepřinesly. V 19. minutě však přišlo vyrovnání po brejku domácích, když střelu z vápna uklidil k tyči hostující Štěpnička. Po tomto góle jsme si moc šancí nevytvořily, ale když už jsme se dostali do vápna soupeře byl z toho gól. Ve 40. minutě utekl opět Radek Dobrovodský, který postupoval na golmana z pravé strany, ale tentokrát se mu povedlo golmana prostřelit z úhlu a my tak šli do vedení 2:1. A aby toho nebylo málo o tři minuty později jsme zahrávali pokutový kop po faulu na Michala Noska. K exekuci se postavil náš kapitán Tomáš Mazánek, ale bohužel golman vystihl směr jeho střely a my tak museli být spokojeni s poločasovým pouze jednogólovým vedením. Druhý poločas začal vtom samém duchu jako se hrál první poločas, hrálo se po vápna bez šancí. Až v 67. minutě přišel zlom utkání, kdy domácí stoper zastavil Noska při úniku a jelikož by nás útočník šel sám na brankáře, viděl hráč domácích Bakeš červenou kartu. Po téhle situaci začal soupeř čím dál víc diskutovat s rozhodčím a my tak hned o chvilku později zvýšili na 3:1 zásluhou Dobrovodského, kdy dorazil míč po střele Milana Mazánka. Ihned po tom soupeř dostal další červenou kartu, tentokrát za kritiku rozhodčího a bylo po zápase. Na 4:1 zvyšoval Tomáš Jelínek, když s Honzou Holubem a Radkem Dobrovodským vyšachovali domácí obranu a náš záložník tváří v tvář golmanovi nedal šanci. V 82. minutě jsme se dočkali ještě jednoho gólu. V přečíslení dva na jednoho předložil Milan Mazánek míč Radku Dobrovodskému a ten přízemní střelou k tyčí dovršil svůj hattrick. V 88.minutě ještě upravil skóre domácí Štepnička a poté už jsme mohli jen slavit výhru 2:5 s kterou se posouváme na 4.místo tabulky! Dotáhli jsme se tak na třetí Přepeře, které jsou lepší pouze ve skóre. Zajímavostí je, že náš tým je po 14 zápasech zatím nejproduktivnější mužstvo s 50ti vstřelenými góly.

Ohlasy hráčů:

Michal Nosek:

Máte za sebou první zápas jara KP kdy jste přijeli do Jablonce sehrát zápas s Rovenskem. Přijel tým s jasným cílem uspět? A jak ses ty osobně těšil na jarní část sezóny?

Ano. Jeli jsme tam s jasným cílem získat 3 body a dotáhnout se bodově na Přepeře. Už v autobuse z nás byla cítit dobrá nálada a natěšenost na utkání. Takže jsem rád, že se přenesla i na hřiště. Já osobně jsem se těšil dost. Zimní pauza bývá dlouhá a pak ten fotbal člověku už chybí, takže jsem rád, že se ten kolotoč zase roztoči! a budu moct slavit s týmem další a další výhry.

Takže zápas dopadl dle vašich představ a 3 body si vezete domů.

Ano, zápas dopadl podle papírových předpokladů, ale nebyl to vůbec lehký zápas. Rovensko první poločas bylo velice nepříjemným soupeřem. V poločase jsme vedli 2:1, ale nedali jsme penaltu a tušil jsem, že druhý poločas bude těžký. Nakonec nám to Rovensko svojí nedisciplinovaností ulehčilo, my jsme si v klidu výhru pohlídali a vylepšili si ofenzivní statistiky.

Sám si vstřelil úvodní gól na 1:0, takže si vstoupil do jarní části gólově. Věříš že ti to tam bude padat dále? Máš v tomhle ohledu nějaký vytyčený cíl?

Již před sezónou jsem si dal cíl 20 gólů. Na podzim jsem jich dal tuším 5, takže ted' mám co dělat abych ho splnil. (smích) Ale kdybych si mohl vybrat jestli dát teď 20 gólů a nebo vyhrát kraj, tak zvolím bez přemýšlení druhou volbu. Budu se maximálně snažit góly přispět k co nejlepšímu postavení mužstva v tabulce. Když to bude padat jiným víc a budeme vyhrávat, tak budu i tak spokojen.

Další kolo vás čeká derby s Frýdlantem, kde jsi působil než si přišel do Višňové. Je pro tebe tenhle zápas stále něco extra i když už je to 2 roky od tvého přestupu?

Tak pořád to má speciální kouzlo. Sice tam je už dost jiných hráčů, ale většinu znám dobře a proto to není jako každý jiný zápas. Navíc je to vždy vyhecované a oba týmy hrají na 100%.

Tomáš Mazánek:

Úvodní zápas a hned výhra venku 2:5, která znamená ideální první krok na jaře do dobře rozehrané sezóny. Byl sis výkonem týmu spokojený?

Podle mého názoru jsme předvedli takový náš standartní výkon, který stačil na výhru 2:5 a tak si myslím, že můžeme být spokojeni. Bylo tam pár pasáží, kdy jsme se dostali pod tlak a nehráli ideálně. Asi tomu byly na vinně nerozehranost a počasí. Určitě to na trénincích ale vychytáme a na další zápas se připravíme ještě lépe.

V zápase byla viděna i penalta za stavu 1:2, kterou jsi neproměnil. Tato disciplína se zdá být tuhle sezónu pro vás docela zakletá, jsi už asi pátý exekutor.

Ano, penalta k vidění byla za stavu 1:2 a já ji neproměnil. Bál jsem se, aby to nebyla klíčová situace utkání, ale díky klukům jsme i přes tento nezdar vyhráli, čímž jim děkuju, že mě zachránili. Na druhou stranu to byla moje první neproměněná penalta a i střelci jako Ronaldo a Messi ji občas nepromění, proto si myslím, že bych měl dostat důvěru i příště a ukázat, že to bylo jen malé zaváhání. (smích)

Další zápas již zmiňované derby, kde jste opět díky velkému bodovému rozdílu favorit. Očekáváš jasné vítězství nebo vyrovnaný zápas?

Myslím, že to bude vyrovnané utkání. Na naší straně by měla být kvalita, na druhou stranu Frýdlant nemá co ztratit a není pod žádným tlakem, což je jejich výhoda. Každopádně jestli chceme prohánět ty nejvyšší příčky, musíme tohle utkání v klidu zvládnout a potvrdit naši střeleckou formu.