Jdi na obsah Jdi na menu

Liberecký deník - jaro 2013

16. 4. 2013

Skalice - Višňová 4:0 (2:0)

Na těžkém terénu nehrála Višňová dobře, bylo vidět, že citelně chybí Petr Soukup. V úvodu utkání vyrazil gólman Veselý střelu domácího Vodrážky a pak vychytal vyloženou šanci Soukupa. Přesto se domácí Soukup prosadil ve 14. minutě, kdy skóroval hlavou z malého vápna. Po půlhodině přišla první možnost hostů, ale Mrázkovu hlavičku brankář chytil. Za dvě minuty gólově zahřmělo před višňovskou bránou, to centr dorazil Šíma nohou na 2:0. Poté opět střílel Mrázek, jehož střelu vyrazil gólman nohama.

Úvodních pětadvacet minut druhé půle sice vyznělo pro aktivnější Višňovou, ale bylo z rohu jen nastřelené břevno Šmidrkalem a obrovská šance Štrbáka, který však po centru Havlíčka z kroku přestřelil. Domácí zahrozili dvěma centry, které zlikvidoval Veselý. Závěr vyzněl pro Skalici, když se gólově prosadil Martinec ranou k tyči a v posledních vteřinách Švec využil hrubou chybu v rozehrávce Višňové.

Branky: 14. Soukup, 33. Šíma, 81. Martinec, 90. Švec. Rozhodčí: Šťastný, ŽK: 2:2. Diváků: 30. Višňová: Veselý - Zimák, Melka, Kepr (15. Mrázek), Šmidrkal - Dobrovodský, Holub, Havlíček (84. Martinů), Cýrus - Jakl, Štrbák.

Višňová – Doksy 0:2 (0:0)

Do 15. minuty se na obou stranách kopalo po dvou trestných kopech a hosté zahrávali dva rohy. Jinak byla hra mezi vápny. V 15. hostující Zoubek po nedorozumění obrany šel sám na bránu, ale v poslední chvíli mu šanci ukopl Zimák. Domácí T. Mazánek se dostal ve vápně k míči, ale mířil vedle, stejně jako na druhé straně Doležel. Ve 42. po dlouhém výkopu domácího gólmana chybovala obrana hostů, k míči se dostal Štrbák, jenže jeho lob sice překonal gólmana, ale skončil na horní síti branky. Hosté odpověděli před poločasem střelou po odraženém míči, ale i Bečvařík pálil vedle.

Po přestávce to byl opět Bečvařík, jehož hlavičku vyrazil Veselý na roh. Domácí moc šancí neměli, a když již, tak dopadla špatně, například po přihrávce zahodil svoji příležitost Dobrovodský u penaltové značky. Nakonec vše zařídil Doležel. Deset minut před koncem se k němu odrazil míč a následná střela prošla houštinou těl až za brankovou čáru. Minutu nato Doležel přesně přeloboval brankáře. Višňová odpověděla pouze trestným kopem, který šel jen do zdi. Na domácím hřišti tedy žádný zázrak.

Branky: 80. a 81. Doležel. Rozhodčí: Vlk, ŽK: 1:2. Diváků: 150. Višňová: Veselý – Zimák, Melka, Holub, Šmidrkal – Cýrus (81. Mrázek), Dobrovodský (85. Pařík), T. Mazánek,Jakl - Štrbák,Mazánek M.

Sedmihorky - Višňová  2:1 (2:1)

Domácí zahájili tvrdou střelou Havla, kterou Veselý vyrazil. V 5. minutě hosté vedli, když po centru Šmidrkala trefil hlavou přesně Štrbák a přehodil brankáře. Jenže za minutu po nedorozumění v obraně vyrovnal Vávra na 1:1. Ve 20. se dostaly do zakončení Sedmihorky, kdy dorážku Havla vykopl z brankové čáry Melka. Pak Višňováci zabrali a v rozmezí čtyř minut měli čtyři brankové šance. Nejprve Mrázek z deseti metrů přestřelil a stejný hráč pak po centru hlavou minul tyč. Štrbák z malého vápna proti brankáři přestřelil také a Dobrovodského pokus vykopl bek u tyče. Po těchto momentech přišel zákonitě trest v podobě druhého gólu domácích. Obrana nepokryla Koudelku u brankové čáry, který tak odcentroval a zcela volný Vávra pohodlně dorazil míč do branky.

Oboustranně dobrý zápas pokračoval i ve II. půli a v 57. Veselý reflexivně zasahoval proti střele ze šesti metrů. Párkrát Sedmihorky poslaly centr do vápna, ale bez užitku. Višňová v závěru zabrala a velkým úsilím atakovala domácí bránu. Jenže vyrovnat se nepodařilo, i když velkou možnost v 80. minutě po Šmidrkalově centru u zadní tyče propásli Štrbák i Bufák.

Branky: 6. a 28. Vávra 5. Štrbák. Rozhodčí: Milner, ŽK: 2:2. Diváků: 50. Višňová: Veselý - Zimák, Melka, M. Mazánek, Šmidrkal - Cýrus -(76. Bláha), Holub - (54. Bufák), Dobrovodský, Jakl - Mrázek (59. Mokrý), Štrbák.

Višňová - Jablonec n. J. 2:2 (1:0)

Výborný zápas, v němž byli hosté lepší, ale domácí ho doslova odmakali. Nejprve zahrozili hosté, pak domácí Jakl. Po spolupráci Dobrovodský Jakl, kteří šli od půlky sami na bránu, zakončil přesně Dobrovodský. Chvíli na to měl velkou šanci na pojištění náskoku M. Mazánek, jenže gólman skvěle vyrazil. Pak se činil na druhé straně Veselý při dvou šancích. Hosté byli aktivnější v úvodu II. půle a během šesti minut otočili skóre. Nejprve dorážel střelu Holman a pak po střele do břevna zakončil Hrbek. Kombinačně lepší hosty domácí vyděsili Štrbákem a M. Mazánkem i kopem Šmidrkala. V 77. naběhl na roh Milan Mazánek a hlavou vyrovnal. Závěr byl na obě strany se šancemi, ale nikdo se již neprosadil.

Branky: 30. Dobrovodský, 77. M. Mazánek 52. Holman, 57. Hrbek. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 1:4. Diváků: 90. Višňová: Veselý Cýrus, Melka, M. Mazánek, Šmidrkal Havlíček, Dobrovodský, T. Mazánek (80. Mrázek), Holub Jakl, Štrbák.

Hrádek - Višňová 1:0 (1:0)

Do utkání dvou týmů spodní části tabulky vstoupili lépe domácí, v 8. minutě po centru Skrbka hlavičkoval Mizera nad. Hrádku se dařila kombinační hra, hosté se soustředili na zajištěnou obranu a do útoků se vydávali jen brejky. Ve 29. se po rohu k odraženému balónu dostal Mizera, který vypálil a s pomocí teče T. Mazánka otevřel skóre zápasu. Poté podržel Višňovou brankář Veselý, když kryl několik prudkých střel po sérii standardek domácích, kteří hráli s chutí a prakticky drželi soupeře na jeho polovině. Hosté se nadechli k ofenzívě až ke konci první pětačtyřicetiminutovky, ale Hrádek jejich snahám bez velkých obtíží odolal.

I na začátku druhého poločasu byli aktivnější Višňovští, které posílil Jakl, ale Hrádečtí si brzy získali zpět převahu, i když ne tak jednoznačnou, neboť šance už byly na obou stranách. V 58. Skrbek po střele z úhlu rozvlnil pouze boční síť, v 67. při přečíslení Višňové zachraňoval na poslední chvíli Vinš a závar po následném rohu zlikvidoval Rob, který dohrával se zraněním nohy. V 72. pálil odražený balón Havlíček nad, stejně jako na druhé straně Mizera, po centru Dobeše, kterého pěkným míčem vyslal dopředu Hořák. V 86. se prosmýkl do brejku Dobeš a Cýrus ho dokázal zastavit pouze faulem, který byl oceněn červenou kartou. Početní převahy si domácí neužili dlouho, za minutu musel po druhé žluté do sprch i Mizera. V 88. se snažil přesvědčit rozhodčího k nařízení penalty hostující Mazánek, ale za svůj pád ve vápně si vysloužil žlutou kartu. Skóre se už nezměnilo a tak se tedy zrodilo první jarní vítězství Hrádku.

Branka: 29. Mizera. Rozhodčí: Vlk, ŽK: 1:2, ČK: 87. Mizera 86. Cýrus. Diváků: 100. Hrádek: Rob Holeček, Vinš, L. Janáček, Brožík - Hořák (75. Zelenka), Hynek, Mizera, Skrbek (61. Hůla) - Hetver (78. Dobeš) T. Janáček. Višňová: Veselý - Šmidrkal, T. Mazánek, Kepr, Cýrus - Dobrovodský, Havlíček, Štrbák (81. Zimák), Holub (46. Jakl) - M. Mazánek, Kopecký (85. Bláha).

Višňová - Pěnčín 5:1 (1:0)

Domácí začali výborně a hned ve 4. minutě Šmidrkal potrestal hraní rukou z trestného kopu, který od tyče skončil v síti. Po šanci Dobrovodského, který z vápna přestřelil, se nadechli hosté a Chlomek ze šesti metrů mířil vedle, podobně jako Ráček, Heinrichova střela olízla tyč. Hosté měli převahu a také do poločasu více ze hry. Višňová hned po přestávce pálila tvrdě Dobrovodským, jenže po nedorozumění obrany s brankářem hosté srovnali. Za chvíli měl Pěnčín šanci jít do vedení, naštěstí Chlomek tváří v tvář Veselému pálil do tyče. Tím nastal obrat ve hře, protože domácí prakticky okamžitě trestali po centru Havlíčka a dorážce Jakla z malého vápna. Poté Jakl vysunul Dobrovodského, který obešel i gólmana a dal na 3:1. Po další kombinaci přidal čtvrtý gól Štrbák. Domácí pak zahodili dvě šance (Šmidrkal a Štrbák), aby účet uzavřel po akci Machka Štrbák na 5:1.

Branky: 72. a 89. Štrbák, 4. Šmidrkal, 64. Jakl, 70. Dobrovodský - 56. Hušek. Rozhodčí: Horák. Diváků: 50. Višňová: Veselý - Melka, Šmidrkal, Jakl, Havlíček - Kopecký (82. Machek), Dobrovodský, Kepr, Štrbák - M. Mazánek, Holub.

Višňová – Desná 4:1 (1:1)

Hned v 1. minutě našel Dobrovodský lobem Štrbáka a Višňová šla do vedení. Na druhé straně zahodil svoji šanci Faifr. Ve 14. se dostal do šance Štrbák, ale místo nahrávky volil střelu z úhlu a vedle. Hra měla vyrovnaný průběh a hostující Kobylka pak ve skrumáži před brankou neměl sílu k důraznému kopu. Pak ohrozil branku lobem Štrbák, ale z brankové čáry Hudec míč vykopl do bezpečí. Ve 36. nevyužili domácí chybu obrany, když Kopecký se Štrbákem byli ve vápně, ale Kopecký zkazil rozhodující přihrávku. Náladu domácím zkazil rukou Kepr, za což byla nařízena penalta, a Pipek z ní vyrovnal. Po přestávce domácí přidali plyn a Jaklova střela sice prošla houštinou těl, ale mimo tyče. V 53. odčinil Kepr svoji ruku, přihrál Štrbákovi a bylo 2:1. Od té doby Višňová soupeře přehrávala a po spolupráci Machka s Jaklem završil svůj hattrick Štrbák. V závěru nastřelil Mrázek desenskou tyč a po přihrávce Dobrovodského završil Jakl vysokou výhru domácích. Ještě v 88. mohl být slavný Machek, jenže z pěti kroků pálil do gólmana.

Branky: 1., 53. a 68. Štrbák, 86. Jakl – 45. Pipek z pen. Rozhodčí: Hanousek, ŽK: 1:1. Diváků: 150. Višňová: Veselý – Kepr – Melka, M. Mazánek, Šmidrkal – Kopecký (55. Machek), Jakl, Holub (75. Mrázek), Cýrus (46. Zimák) – Dobrovodský, Štrbák.

Doubí - Višňová 1:0 (1:0)

Důležité utkání pro obě strany začalo hrou mezi šestnáctkami a první pokus na branku vyslal na branku hostů Zradička a další střelu Kahla vytěsnil Veselý na roh. Jinak to byla oboustranně neurovnaná hra bez zakončení. Ve 22. minutě domácí Koťátko přihrál Martínkovi do šance, ale ten netrefil. Na druhé straně hlavičkoval po trestném kopu Štrbák a gólman Mohr si poradil i s jeho opakovanou hlavičkou. Pak se prezentovalo akcí Doubí, kdy ostrý centr Fronce po teči málem skončil v bráně.

Ve 34. vybídl Kahl přihrávkou Martínka do šance, který pak obešel i gólmana a Doubí se ujalo vedení. Úvod druhé půle patřil Višňové, ale ta nebezpečnou koncovku neměla. Domácí ohrozili branku soupeře Martínkovou hlavičkou v 59., jinak se většinou hrálo opět mezi vápny. Hosté se pokoušeli o střely z dálky, ale ty neměly přesnost, stejně jako na straně Doubí při pokusech Macháčka a Broschinského. Závěr utkání byl hektický, navíc po druhé žluté kartě byl vyloučen višňovský Jakl. Višňová se dál snažila, ale po střele z dálky ji nadvakrát Mohr likvidoval před dobíhajícím protihráčem. Body tak získal potřebnější, a to zejména za svoji bojovnost.

Branka: 34. Martínek. Rozhodčí: V. Brož, ŽK: 0:3, ČK: 90. Jakl (V). Diváků: 100. Doubí: Mohr - Haunold, Broschinský, Bláha, Macháček - Zradička (90. Urban), Koťátko, Kahl, Fronc - Martínek (90. Zeman), Kozák (89. Melichar). Višňová: Veselý - Melka, Kepr, Šmidrkal, Havlíček - Dobrovodský, Mazánek, Holub, Kopecký (50. Zimák) -Jakl, Štrbák.

Višňová - Železný Brod  0:0

Poločas přinesl vyrovnanou hru a také hned ve 3. minutě šanci domácího Mazánka, jehož střelu pod břevno vyrazil gólman. V 5. minutě přišel hodně diskutovaný okamžik, který zřejmě mohl ovlivnit vývoj zápasu. Štrbák poslal svoji ránu do břevna a od něho se míč podle všeho dostal za brankovou čáru. Jenže pomezní a hlavní nereagovali, i když se Višňová radovala. V dalším průběhu útočili hosté. Holečkova střela z otočky šla vedle, podobně skončily i dva rychlé brejky zakončené Králem a Hartlem, po jehož koncovce zadunělo břevno domácí brány. V závěru půle stříleli jen domácí Štrbák do břevna a pak Dobrovodský po individuální akci do tyče.

Krátce po změně stran poslal domácí Šmidrkal bombu do břevna a Kepr nestihl míč dorazit. V 55. se uvolnil Cýrus, jenže střelu ze 25 metrů vytěsnil brankář na roh. V 62. nebezpečně zakončoval hostující Hartl a po teči Veselý stihl vyrazit. V 72. Šmidrkal poslal z půlky dlouhý míč do vápna, kde Melka prodloužil na Štrbáka, jenže ten z pěti metrů nechal vyniknout gólmana. Podobně si brankář Brodu počínal i s trestným kopem Cýruse.

Rozhodčí: Milner, ŽK: 3:2. Diváků: 80. Višňová: Veselý - Cýrus, Melka, Zimák, Šmidrkal - Havlíček, Kepr, Holub, T. Mazánek - Štrbák, Dobrovodský (68. Machek).

VTJ Rapid Liberec - Višňová 1:2 (0:1)

Na podmáčeném hřišti se hrál velmi vyrovnaný fotbal, kdy šťastnějším týmem byli hosté z Višňové. Rapid nezačal dobře a hned ve 4. minutě snad uzdravený Petr Soukup (jeho první start na jaře) poslal míč mezi beky a Jakl zkušeně obešel Dostála 0:1. Byl začátek zápasu a nic se nedělo a hráči VTJ se i na těžkém terénu snažili hrát kombinačně. Do šancí se dostal dvakrát mladý Jícha, ale nedostal míč do sítě a neujala se ani střela Halamy z přímého kopu.

Druhý poločas začal nadějně, když ve 46. minutě Husákův centr podcenil hostující gólman a zapadl mu do brány na 1:1. Remíza však netrvala dlouho. Ve 49. po levé straně utekl hostující Mazánek a našel před bránou nepokrytého Štrbáka 1:2. Domácí se nevzdávali a snažili se nepříznivý stav zvrátit. Postupem času se hrálo i na větší riziko, a z toho mohli hosté ještě navýšit, ale domácí Dostál tým podržel. Vojáci se dostávali do šancí, největší měli v 56. Uzel těsně nad. Pak se mohla pískat penalta za stažení Poživila, Studnička po náběhu na Poživilův centr mířil těsně vedle. A když se již domácím podařilo překonat brankáře, zachraňovali na čáře hráči.

Branky: 46. Husák 4. Jakl, 49. Štrbák. Rozhodčí: Neugebauer. Diváků: 30. Rapid: Dostál -Stárek, Uzel, Poživil, Svoboda - Studnička, Landyš, Halama, Husák (76. Dinh) - Jícha (58. Kopic),Vodička (61. Slatinka). Višňová: Veselý - Kepr, Melka, Zimák, Šmidrkal - Mazánek, Holub, Jakl, Soukup (80. Bufák) -Štrbák, Machek.

Višňová - Velké Hamry 0:1 (0:1)

V prvních osmi minutách se kopaly tři rohy (2:1) a pak domácí akci nezužitkoval ve vápně Mrázek. Pak se předvedl hostující Mihálik přes dva bránící hráče, ale jeho koncovku vyrazil Závůrka na roh. Další možnost domácích měl po chybě obrany opět Mrázek a opět neskóroval jeho střela byla ukvapená.

Domácím dal lekci Mihálik, který prošel obranou a ranou z velkého vápna vstřelil gól. Poté se hra odehrávala mezi vápny, kdy Havlíček dvakrát vystřelil vedle. Hosté v závěru půle zahrozili nebezpečnou hlavičkou Mičky a Cýrus na druhé straně špatně trefil centr Šmidrkala.

Ve 48. minutě krásně pálil z trestného kopu domácí Šmidrkal, ale stejně pěkně jeho bombu vyrazil Blahna. Další minuty pěkný fotbal již nenabídly. Hrálo se nepřesně, chybovalo se.

V 82. ještě hostující Pavelka nastřelil tyč a v 90. minutě, po dlouhém míči do vápna nedokázal tvrdě vystřelit domácí Zimák.

Branka: 20. Mihálik. Rozhodčí: Vlk, ŽK: 0:3. Diváků: 70. Višňová: Závůrka - Šmidrkal, Kepr st., Zimák, Machek - T. Mazánek, Cýrus (75. Martinů), Havlíček, Jakl - Štrbák, Mrázek (46. Kepr ml.).