Jdi na obsah Jdi na menu

Liberecký deník - podzim 2013

20. 8. 2013

Višňová - Mimoň 3:0 (0:0)

Dvacet úvodních minut vypadali hosté běhavější a domácí jako by vyčkávali. Ve 20. minutě se zrodila první velká šance Višňové, kterou však Koudelka sám proti brankáři ve vápně nevyužil. Šancí se domácí probudili a byla z toho hra na jednu branku, i když se hostující Matušek dostal k nepřesné střele. Pak se prezentoval ranou ze 30 metrů T. Mazánek, ale mířil těsně nad. Hned nato Soukup vybídl přihrávkou Holuba, jenže ten v malém vápně nastřelil jen gólmana.

Soukup byl při chuti a po obejití dvou protihráčů vyslal střelu, která se otřela o tyč. Převaha byla po přestávce ještě větší, ale gól nepřicházel. Cýrus dostal míč do běhu, jenže ve vápně nastřelil z úhlu brankáře. Po něm trestný kop M. Mazánek z 15 metrů napálil pouze do zdi. Tomáš Mazánek pak šel na brankáře, ale opět si na něm vylámal zuby.

Až v 73. Višňová jásala: Milan Mazánek nahrál ve vápně Soukupovi, který po kličce prostřelil konečně brankáře. Za pár minut rozjetá Višňová zvýšila hlavičkou Šmidrkala po rohu Soukupa.

Ale mohlo být zle. V 83. stoper ztratil míč a Hanoušek běžel sám na Veselého. Zasahovat však gólman nemusel, protože střela šla mimo. Nakonec vše uzavřel Soukup krásnou ranou z trestného kopu přímo do šibenice. Hráči věnovali vítězství trenéru Jaroslavu Soukupovi k jeho kulatinám.

Branky: 73. a 90. Soukup, 80. Šmidrkal. Rozhodčí: Linhart, ŽK: 1:2. Diváků: 150. Višňová: Veselý Šmidrkal, Melka, Čejka (62. Zimák), T. Mazánek Koudelka (81. Kepr ml.), M. Mazánek, Soukup, Holub Kepr st., Štrbák.

Doksy - Višňová  1:2 (0:1)

Pětadvacet minut se hrálo převážně po vápna. Jen hostující Soukup po pasu Kepra st. za beky a po těžkém zpracování namířil střelu vedle. Na druhé straně se Jurčík ve 20. dostal přes tři hráče, ale obrana ho zastavila. Višňová předvedla spolupráci Jakl Dobrovodský a Kepr st., jenž vystřelil a střelu zblokovala obrana na roh. Domácí zahrozili nepříjemným centrem a trestným kopem. Ve 35. hostující Dobrovodský doběhl ve vápně míč dřív než gólman, jenže mířil přímo do něj. V závěru půle obešel Jakl ve vápně dva beky a ten druhý ho fauloval. Penalta a Soukup dal na 0:1. Ještě ke konci pálil trestný kop Soukup k tyči, ale skvělý gólman zachránil. Po přestávce zahájili domácí trestným kopem, Višňová odpověděla střelou Jakla. V dalších minutách poslali domácí nebezpečné centry, z nichž však nic nebylo. Višňová pak nechala vyniknout gólmana Kotyka při střelách Soukupa a Jakla. V 75. šel rohový kop T. Mazánka do skrumáže, ve které se orientoval Jakl a bylo 0:2. A opět dvakrát zachraňoval Kotyk. Přišla poslední minuta a v ní po rohu spadl na zem domácí hráč. Sudí neváhal a nařídil penaltu, z níž domácí upravili na 1:2.

Branky: 90. Kolařík z pen. -  43. Soukup z pen., 75. Jakl. Rozhodčí: Vlk, ŽK: 1:3. Diváků: 150. Višňová - Veselý - Melka, Soukup, Jakl, T. Mazánek - Čejka (56. Zach), Dobrovodský, Koudelka (85. Kepr ml.), Zimák -Holub, Kepr st.

Višňová - Pěnčín-Turnov B   2:1 (1:0)

Višňová měla v úvodu dobré možnosti po hlavičce Štrbáka a střele Soukupa, na druhé straně Korček nastřelil břevno. Domácí však kazili přihrávky, hosté více a přesněji kombinovali, byli iniciativnější. Ale nedávali šance, jako Nedošetko ve 20. minutě. Ve 23. vyšel domácím dlouhý aut, který prošel až na druhou stranu k Melkovi a ten střelou na druhou tyč skóroval. Hosté byli po brance jako opaření a hrál se tedy vyrovnaný fotbal, v němž ještě zahrozil pěnčínský Zdražil prudkou střelou vedle. Po změně stran se hrálo od brány k bráně, na hřišti bylo více pohybu. V 58. ještě hostující Matoušek mířil vedle, ale po chvilce přišel trestný kop z poloviny hřiště do vápna, kde míč stoper podskočil a Tvrdý měl snadnou úlohu 1:1. Po několika minutách vyzval Soukup k úniku Koudelku, jenže jeho střelu zastavilo břevno. Podobný únik předvedl i Dobrovodský, ale stihl ho doběhnout bek. Dobrou ránu vyslal Tomáš Mazánek a poté byl vyloučen špílmachr Pěnčína Jan Škréta. Netrvalo dlouho a trestný kop Petr Soukup poslal ze 22 metrů naprosto přesně do šibenice 2:1. Hosté se sice ve zbývajícím čase snažili, ale domácí si vedení pohlídali.

Branky: 23. Melka, 83. Soukup  -  55. Tvrdý. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 3:3, ČK: 81. J. Škréta (PT). Diváků: 180. Višňová: Veselý - Šmidrkal, Melka, Dobrovodský (70. P. Melka), T. Mazánek - M. Mazánek, Zimák, Soukup, Štrbák (57. Koudelka) - Holub, Kepr st. Pěnčín-T: Malík -Šteffan, Matoušek, J. Škréta, D. Škréta - Nedošetko, Zdražil, Bezemek, Čermák - Korček, Tvrdý.

Doubí - Višňová 0:4 (0:1)

Poločas přinesl ještě vyrovnanou hru, i když Višňová byla aktivnější a nebezpečnější dopředu. Doubí se pokoušelo o střelbu z dálky, hosté zas předváděli brejky. Oběma stranám však chyběly finální přihrávky. V poslední minutě poločasu po trestném kopu ze strany se dostal k míči neobsazený Melka a Višňová dala gól do šatny. Úvod druhé půle přinesl snahu domácích o vyrovnání a po rychlé křídelní akci netolického nedosáhl na centr Rydval. Vzápětí nebezpečně pálil višňovský Soukup a Mohr byl na místě.

V 52. Mohr vytěsnil další střelu na roh, jenže po něm, ve snaze míč přehodit přes břevno, si ho doubský gólman vrazil do sítě 0:2. Doubí odpovědělo hlavičkou Dospěla po trestném kopu Broschinského, Veselý byl připraven. Domácí prostřídali, jenže ke změně hry a skóre to nevedlo. Naopak Višňová trestala chyby špatně hrajícího Doubí. Po rozehrávce Doubí se dostal k míči Soukup a jeho samostatná akce skončila třetím gólem. Za dalších pět minut dokonal dílo domácí zkázy Dobrovodský, který obešel po přihrávce Soukupa i Mohra a z úhlu pečetil výhru hostů.

Branky: 45. Melka, 53. vlastní, 69. Soukup, 74. Dobrovodský. Rozhodčí: Milner. Diváků: 150. Doubí: Mohr - Urban (46. Netolický), Broschinský, Dospěl, Bláha - Toman (58. Zeman), Myslivec (63. Kabát), Koťátko, Fronc - Rydval, Haunold. Višňová: Veselý - Zimák, Melka, Kepr st. (86. Martinů), Šmidrkal - T. Mazánek (79. Kepr ml.), Soukup, Dobrovodský, Holub M. Mazánek, Koudelka.

Višňová - Semily 3:3 (2:1)

Souboj o čelo tabulky přinesl kvalitní fotbal, odpovídající postavení obou soupeřů. Hrálo se s velkým nasazením, v němž byli hosté techničtější a domácí bojovnější. Patnáct úvodních minut se soupeři vzájemně hlídali. Až poté trestný kop Šmidrkala olízl tyčku. Také hostující Močkovský vystrašil Veselého v bráně. Dvě střely v podání Mazánka a Soukupa likvidoval semilský Koudelka, ale na koncovku Štrbáka po centru Mazánka byl krátký. Předtím vyhlavičkoval Melka pokus Šulc z trestného kopu. Za dvě minuty domácí jásali podruhé Štrbák uvolnil Koudelku, a ten sám proti gólmanovi nezaváhal. Semily odpověděly po třech minutách, kdy po narážečkách pálil přesně z 25 metrů Šulc. Po změně stran to byl aktivní Šulc, jenž přestřelil z 11 metrů Veselého bránu. Po střele z úhlu v podání Štrbáka, se uvolnil hostující Buček přes tři hráče a našel Hartmana, který patičkou srovnal skóre. V dobrém zápase se domácí ještě jednou dostali do vedení, kdy po spolupráci Soukupa s Jaklem pálil ze třiceti metrů skvěle a přesně Mazánek. Pojistku v podobě čtvrtého gólu měl na noze Soukup, jenže jeho střela minula břevno. Semilským vyšel trestný kop, který z úhlu prováděl Havlín a jeho rána přes celou bránu skončila v síti na 3:3. Hosté ještě v 90. měli výhodu dalšího trestného kopu, který naštěstí pro Višňovou šel nad.

Branky: 36. Štrbák, 38. Koudelka, 71. M. Mazánek -  41. Šulc, 53. Hartman, 77. Havlín. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 3:3. Diváků: 150. Višňová: Veselý - Zimák, Melka, M. Mazánek, Šmidrkal - Holub, Soukup, Kepr st., Koudelka - Štrbák (89. Kepr ml.), Jakl.

Mšeno -  Višňová 1:2 (0:1)

Mšeno od začátku přehrávalo hosty v poli a hned v 1. minutě Krejčík v šanci po chybě přestřelil. Půl hodiny se převážně hrálo na polovině Višňové, která však dobře odolávala a tlak ustála. Ve 32., po dlouhém autu višňovského Soukupa do vápna, se dostal k míči Holub a ranou z „první" otevřel skóre. Za dvě minuty chybovala Višňová v rozehrávce, ale proti Lietavovi zasáhl gólman Veselý. Pak zahrozili hosté Melkovou střelou z vápna, která měla skončit gólem. Ve druhém poločase již Višňová podala zlepšený výkon, ale její hráči nebyli přesní po dvou sólech. Nejprve po dlouhém míči od Soukupa běžel sám Štrbák a pak po přihrávce Jakla unikl Holub. V 60. Soukup našel rozeběhnutého Koudelku, jenže také ten nebyl v koncovce úspěšný. Domácí Lietava pak v 60. z vápna překopl branku, ale po rohu Peškara si vše vynahradil a volejem vyrovnal. Po další čtvrthodině byl vyloučen domácí Vanc a v přesilovce přišel rozhodující gól. Štrbák byl v úniku faulován a jasnou penaltu proměnil Soukup. Hosté již nic neriskovali a vsadili na defenzivu. Přestože domácí usilovali ještě o zteč, Višňová náskok udržela.

Branky: 64. Lietava - 32. Holub, 83. Soukup z pen. Rozhodčí: Řeháček, ŽK: 3:2, ČK: 80. Vanc (M). Diváků: 30. Višňová: Veselý - Zimák, M. Melka, M. Mazánek, Šmidrkal -Holub, Soukup, Kepr st. (8. P. Melka), Koudelka - Štrbák, Jakl.