Jdi na obsah Jdi na menu

Liberecký deník - podzim 2013

20. 8. 2013

Frýdlant B - Višňová B 1:2 (1:1)

V rivalském derby se ujali vedení domácí, když Martin Stejskal překvapil brankáře Višňové střelou z dálky. Jinak byli ale v první půli lepší hosté, měli více šancí a proměnili jedinou Štrbák v 32. minutě vyrovnal na 1:1, když se mu podařila dorážka zblízka. Po změně stran se sice Frýdlant zlepšil a vyrovnal hru, paradoxně však dostal rozhodující gól. Jeho autorem byl v 71. opět Štrbák ze situace podobné, jako při jeho prvnímu zářezu. Hosté si tak odvezli tři body, což je v celkovém součtu zřejmě zasloužené, ale za výkon v druhé půli by si možná Frýdlant remízu zasloužil.

Branky: 23. Martin Stejskal 32. a 71. Štrbák. Rozhodčí: Zaplatílek, ŽK: 1:1, 80 diváků. Frýdlant B: Pavlík Mir. Stýbal (61. Tauš), Válek (56. Dědek), Mir. Stejskal, Kaplan Šlejtr (73. Albert), Peml, Slavík, Záruba L. Stýbal, Martin Stejskal. Višňová B: Závůrka, Vojáček (73. Kocián), Martinů, Zimák, Bláha, Mládek, T. Mazánek, Jos. Kepr, Mokrý (76. Fiedler),  Mrázek, Štrbák.

Višňová B - Krásná Studánka B 1:1 (0:1)

Duel dvou B mužstev ve Višňové mnoho fotbalové krásy nenabídl, hrálo se většinou od vápna k vápnu a když už se některý ze soupeřů dostal do koncovky, většinou řešili hráči situaci jalově. O výsledku se rozhodlo na přelomu obou poločasů hosté vedli vlastní brankou Višňové ze 45., domácí vyrovnali dvě minuty po přestávce. Ale od začátku: v 20. minutě si na Machkův nákop za obranu naběhl domácí Mládek, sám před brankářem však vystřelil z 10 metrů vedle. Na druhé straně byl v 28. v dobré pozici po centru Hrdlička, jehož pokus srazila obrana na roh. V 36. po chybě obrany hostů byl sám před pokutovým územím Mrázek, nabízel se lob přes vyběhnuvšího gólmana, ale následovala jen další střela vedle. V 43. nastřelil studánecký Charvát břevno a v 45. šli hosté do vedení. Hrdličkův prudký míč z úhlu se odrazil od Machka do višňovské branky. Už v 47. ale bylo vyrovnáno. Odražený míč po rohovém kopu napálil Mrázek a prostřelil vše 1:1. V dalším průběhu se hrálo takřka na jednu branku, ale navzdory převaze už Višňovští vítězný gól nevymysleli. V 61. po nákopu Martinů z poloviny hřiště mířil Mrázek hlavou mimo. V 67. v akci střídajících hráčů vysunul Koudelka po křídle Mokrého, jenž lobem přehodil nejen brankáře, ale i břevno branky Studánky. Dobré pozice měli ještě v závěrečné dvacetiminutovce Mrázek a Kepr, ani oni netrefili branku. Hosté mohli z brejku skórovat v 72., kdy Dvořákova střela z hranice šestnáctky lízala břevno. V oboustranně spíše průměrném utkání se nováčkovi ze Studánky vyplatila hra na zajištěnou obranu.

Branky: 47. Mrázek 45. vlastní. Rozhodčí: J. Vacek, ŽK: 2:1, 70 diváků. Višňová B: Závůrka Machek, Pařík, Šmidrkal, Martinů J. Kepr ml., Zach, Mládek (50. Mokrý), Labský Bláha (46. Koudelka), Mrázek. Krásná Studánka B: Vrábel Soukup, Herman, Drápalík, Charvát Balický, Pojsl, Dvořák, Hrdlička Palán, Pova.

Vratislavice - Višňová B 5:0 (3:0)

Domácí nastoupili poprvé v této sezoně konečně v kompletní sestavě a za dobrý výkon si připsali zasloužené vysoké vítězství. Už v prvním poločase na hřišti dominovali a svou převahu vyjádřili krátce před koncem první půlhodiny dvěma slepenými góly. Nejprve se v 28. min. po křídelní akci Žabky prosadil ranou z hranice velkého vápna Čermák. Hned po rozehrání sebrali Vratislavičtí Višňové balon, po levém křídle opět unikl Žabka a tentokrát střílel sám 2:0. Dvě minuty před přestávkou šli domácí v brejku 3 na 2, Nurmuhammad přetáhl pěkně míč na zadní tyč, kde již číhal Šidák a přesně zakončil na 3:0. V druhé půli byla hra oboustranně méně přesná, ale v 66. Šidák po samostatném úniku z poloviny hřiště uklidil míč k tyči a dal svou druhou branku v zápase. Čtyři minuty před koncem se Vratislavicím povedla další pěkná křídelní akce, kterou proměnil střelou ze 16 metrů Slavík v pátý gól vítězů.

Branky: 43. a 66. Šidák, 28. Čermák, 29. Žabka, 86. Slavík. Rozhodčí: Macháček, ŽK: 0:3, 30 diváků. Vratislavice: Jirák Krejčík (76. Soukup), Jiskra, Preissler, Opatřil Slavík, Čermák, Štefan (70. Hlava

), Nurmuhammad Žabka, Šidák (86. Šída). Višňová B: Závůrka Čejka, Pařík, Martinů, Vojáček Machek, Zach (20. Mládek), Kepr, Bláha (75. Fiedler) Labský, Mrázek.

Gass Mníšek - Višňová B 2:1 (1:1)

Domácí nasadili v úvodu zápasu dobré tempo a do poločasu to mohlo být klidně 4:0… Dvě tutovky nejprve neproměnili, až v 29. minutě Jakub Louda otevřel skóre. Višňové se však v 32. podařilo po hrubé chybě plynařů vyrovnat. Po změně stran Mníšek ovládl hru a vytvořil si stálý tlak, ve finální fázi však chyběl klid k přesnému zakončení. Také hosté mohli skórovat, jeden z jejich protiútoků znamenal velké nebezpečí pro Tošnerovu branku. Svou převahu však nakonec domácí zúročili, když se v 80. minutě přesně trefil Smejkal.

Branky: 29. Jakub Louda, 80. Smejkal - 32. Mládek. Rozhodčí: Pelikán, ŽK: 3:2, 30 diváků. Gass Mníšek: Tošner - Jan Louda, Bárta, Macháček, J. Šolc - Lednický, Smejkal, M. Šolc, Šubrt - Jakub Louda, Švanda. Višňová B: Mokrý - Martinů, Pařík, Fiedler, Mládek - Cýrus, Zecheria, Kepr, Mrázek - Závůrka, Šolta.