9. 7. 2013

Finále okresního poháru

Višňová - Osečná  8:4  (3:1)

Pohárovou trofej získala Višňová B

SOUBOJ VE FINÁLE. Nahoře je domácí Milan Mazánek, autor jednoho z osmi gólů, a pod ním Aleš Kysela z Osečné. Autor: Deník/Miloslav Cihlář

Liberecko - Okresní fotbalový pohár přinesl gólovou přestřelku před 150 diváky. Višňová B Osečná 8:4 (3:1).

Včerejší finále okresního poháru sice ovládlo horké počasí, ale také branková smršť. Domácí Višňové se vyvedly vstupy do obou poločasů, na které Osečná zareagovala později. Z jasného vedení 5:1 udělali bojovní hosté na chvilku drama, když snížili na nadějných 3:5. Višňová využila trojího střídání, zato hosté měli na vystřídání pouze brankáře. První poločas ještě provázely nepřesnosti, které ve druhé půli trochu vymizely. Oběma celkům patří velký obdiv za atraktivní útočnou hru, která potěšila srdce a oko diváka.

Domácí začali velmi dobře a v 9. minutě již vedli o dvě branky, které vstřelili Milan Mazánek a po rychlé akci Mrázek. Hosty povzbudil gól ze 25., který po skrumáži dal Jarý.

Pak měli dvě šance na vyrovnání, ale netrefili se. Naopak únik od půlky v podání Mrázka znamenal navýšení náskoku domácích na 3:1. Navíc ještě višňovský Labský nastřelil spojnici, ale hned minutu po přestávce byl již přesný. Domácím opět vyšel vstup, protože za čtyři minuty dosáhli dvou branek. Přesto se hosté nevzdali a po trestném kopu Bílého a hlavičce Jarého snížili na 3:5.

V 70. se mohl pískat faul na hráče Osečné, ale pokračovalo se dál a z protiútoku a po chybách T. Mazánek dorazil na 6:3. Ale za sedm minut Novotný snížil na 4:6. Gólová přestřelka pokračovala a Štrbák prakticky okamžitě navýšil náskok domácích na 7:4 a Labský na 8:4.

Vítězný pohár pak od člena STK OFS Liberec Zbyňka Rampáčka převzal gólman Závůrka. A pak nastalo v restauraci Betonek na hřišti pravé veselí. Krásný pohár patří domácímu béčku.

Branky: 9., 38. a 49. Mrázek, 46. a 85. Labský, 8. M. Mazánek, 70. T. Mazánek, 79. Štrbák - 25. a 68. Jarý, 56. Bílý, 77. Novotný.

Rozhodčí: Karlík - Mečíř, Frýda. ŽK: 2:2. Diváků: 150.

Višňová: Závůrka - Vojáček, Melka, Martinů, Pařík -Bufák (46.Štrbák), Mládek (46.Šmidrkal), T. Mazánek, Labský -Mrázek, M. Mazánek (72. Kocian).

Osečná: Taraba (80. Pelc) Třešňák, Novotný, A. Kysela, Landsman -Suchar, Jarý, Bílý, Janíček -Tomáš, Rybář