Jdi na obsah Jdi na menu
 

Nejlepší střelci sezony 2008/2009

9. 9. 2009

Nejlepší fotbaloví střelci Liberecka popatnácté

Liberec - Osmaosmdesát branek vstřelili tři nejlepší střelci Liberecka v 15. ročníku soutěže, kterou pořádá prodejna se sportovními potřebami Arel sport Jiří Patzak.


video audio foto komentářů 13.8.2009 10:15

Zleva – Zach, Zeman a Šulc.
Zleva – Zach, Zeman a Šulc.
Autor: Deník/ Miloslav Cihlář

Michal Zeman z Raspenavy vstřelil čtyřicet, Lukáš Zach z Višňové B pětadvacet a Lukáš Šulc z Hrádku B třiadvacet branek. Shodou okolností jsou střelci hráči okresního přeboru.

Všichni kanonýři mají do pětadvaceti let, takže fotbalový život před sebou. Zemanovi pomohly góly k návratu do Hejnic, takže bude hrát I. A třídu. Další střelci setrvávají ve svých oddílech, i když Lukáš Zach bude minimálně půl roku bez fotbalu. Bude totiž studovat v Norsku. Jinak poprvé góly dvou nejlepších nepomohly k postupu, jen ty Šulcovy přišly k duhu hrádeckého béčka, které postoupilo mimo pořadí do I. B třídy.

Top střelec Michal Zeman (22 let) byl v Raspenavě na ročním hostování z Hejnic, kam se vrací s vizitkou krále střelců Liberecka. Odchovanec Hejnic, kde vstoupil do soutěží jako mladší žák, nepamatuje, že by kdy vstřelil takovou porci branek. Postupně se z obránce stával útočník, kde zakotvil v dorostu. Hrával za béčko dospělých Hejnic, ale gólů dosáhl vždy kolem dvaceti.

„Odehrál jsem v Raspenavě všech šestadvacet zápasů. K celkovému počtu branek mi pomohlo i šest proměněných penalt, ale dvě jsem taky zahodil proti Doubí. Mým oblíbeným mužstvem, proti kterému se mi dařilo nejvíc, byly Jindřichovice, kterým jsem dal šest gólů doma a jeden u nich. Naopak se mi nedařilo proti Doubí, kde jsem ani v jednou utkání neuspěl, i kvůli těm neproměněným penaltám,“ připomněl Zeman. Půltucet branek z celkového počtu docílil z penalt.

V Hejnicích se jistě na takového kanonýra těší. „Těší. Ale chtěl jsem to hostování v Raspenavě prodloužit, ale v Hejnicích je to o dvě třídy výše. Přesto, kdyby přišla jiná nabídka, nebránil bych se,“ přiznal kanonýr, který většinu gólů dal z vápna a oběma nohama. „Přál bych si, aby se mi dařilo i v novém ročníku. Nemuselo by gólů být až tolik, ale něco by tam mohlo spadnout,“ dodal Michal Zeman, který si vybral kopačky značky Diadora Maximus II.

Třiadvacetiletý Lukáš Zach z višňovského béčka má celkem 25 zásahů. Odchovanec Višňové začal s fotbalem v deseti letech. Kromě postu brankáře si vyzkoušel vše. „Až poslední rok jsem se dostal do útoku, předtím jsem hrál zálohu,“ prozradil Zach. „Na podzim jsem ještě nakoukl do áčka, ale odehrál toho málo. Takže jsem hrál za béčko okres, na podzim sedm zápasů a na jaře všechno. Takže dvacet zápasů. Z těch pětadvaceti gólů jsem dal pět z penalt. Nejvíc v Osečné se mi podařilo vstřelit šest branek. To se mi ještě nikdy nestalo. Jinak jsem dával tak kolem deseti branek za rok, a jednou, když jsme ještě hráli III. třídu, tak jich bylo kolem dvaceti. Ale letos se mi dařilo,“ sdělil Zach. Jemu góly cestu do áčka neotevřely. Lukáš totiž odlétl v těchto dnech do Norska, kde bude studovat. „Fotbal tak padá, uvidíme na jaře za béčko. Snad,“ dodal.

Michal Šulc (25), se třiadvaceti trefami, je ve svých pětadvaceti letech nejstarším kanonýrem. Odchovanec hrádecké kopané je od svých šesti let vychováván jako útočník. Třiadvacet gólů však není jeho maximem, přestože dva zápasy chyběl. Průměr je tak gól na utkání. „Když jsme hráli III. třídu, dával jsem i 26 gólů v sezoně. V uplynulém ročníku se mi celkem dařilo proti Doubí, které postoupilo. Doma dva a u nich jeden. Jinak jsem těžil z balonů od záložníků, kteří mi je dobře dávali. Branky jsem dost dával po brejku, protože jsem asi rychlý a potom kolem penalty a z vápna,“ uvedl hrádecký střelec.