Frýdlant Višňová 2: 5

sestava: Kremina Jiří, Melka Petr, Melka Patrik, Šolta Marek, Ramzer Jan, Mazánek Tomáš, Mazánek Milan, Labský Petr, Žežulka Marek, Jákl Martin, Stejskal Daniel

střídajicí: Baradančík Jan, Zecheria Addy, Mokrý Lukáš

střelci: Stejskal Daniel 3, Mazánek Milan 1, Jákl Martin 1

Zápas se nám už podle výsledků podařil o poznání lépe než první domací představení se Cvikovem. Velkou zásluhu na tom měl náš teď už téměř kompletní kádr. Zápas začal v poklidném tempu, naši kluci se na velkém hřišti nejprve tak trochu hledali a zvykali si na větší prostor pro hru. Ačkoli máme v týmu dost kvalitních hráču, kterým by větší prostor pro hru měl vyhovovat, paradoxně to pro nás ze začátku byl spíše hendikep než výhoda. Naštěstí se nám celkem brzy podařilo vstřeli první branku utkání (i když jsme na ni potřebovali spálit asi čtyři tutové šance) a vypadalo to že vše půjde jako po másle. Soupeř nám ale ukázal že v téhle soutěži se nikdo po prvním gólu nepoloží a po chvilce se mu podařilo vyrovnat. Naši kluci byli chvilku jako opaření a náš soupeř začal získávat převahu ve středu hřiště. Nutno podotknout, že jsme mu to sami usnadňovali dlouhými nakopávanými balóny, čímž jsme si sami ze hry vyřadili téměř celou naši zálohu. Trest ze strany soupeře však nepřišel a nám se naopak podařilo prosadit se z jednoho z mnoha našich vyložených ,,brejků" a jít do vedení 2:1. Naše hra se začala zase zlepšovat i ve středu pole a podařilo se nám využít další z našich šancí. Poločas tedy skončil 3:1 v náš prospěch. Druhý poločas jsme začali až příliž vlažně a nezodpovědně a po sérii soupeřových pološancí jsme podruhé v zápase inkasovali a navíc hned v začátku druhé půle, čímž jsme soupeři zase dali o co hrát. Takřka hned po inkasovaném gólu se nám ale podařilo proměnit první šanci a soupeři tak utéct zase na rozdíl dvou branek 4:2. To už byl nejspíš zlom zápasu. Kluci zase začali hrát svou hru, podařilo se nám přidat ještě jeden gól a dalo by se říct, že i když nám soupeř nedal žádný souboj zadarmo, otěže zápasu jsme už z rukou (z nohou) nepustili.

Celkový dojem: Zlepšující se kolektivní hra týmu může být příslibem pro další zápasy. Jen pozor na pýchu - ta předchází pád !!!